Tv Klan Ambasada amerikane njoftim për zgjedhjet e 30 Qershorit. Ora 18:00 e të mërkurës shënoi edhe fillimin e aplikimeve për lotarinë amerikanë. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. Ambasada Amerikane në Shqipëri, përmes profilit zyrtar në Facebook, u ka bërë një thirrje interesante shqiptarëve. Email address. Ambasada Amerikane përgëzon Kuvendin për miratimin e ligjeve të Agjendës Evropiane 12:21 | 24 Nëntor 2018 Ambasada Amerikane ka vlerësuar lart rolin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e pakos së ligjeve për Agjendën Evropiane të Reformave, respektivisht ligjet që lidhen me reformat në sistemin e drejtësisë. Welcome to the website of the Australian Embassy in Belgrade. Ambasada Amerikane ka shpërndarë në rrjetet sociale një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë. Gov Informacion për udhëtimet ndërkombëtare, përfshirë pasaportat dhe vizat, për shtetasit amerikanë dhe të huaj. Bolton/ Në Kiev për të "nënvizuar mbështetjen amerikane" për Ukrainën Këshilltari i Shtëpisë Bardhë për sigurinë kombëtare John Bolton ndodhet në Kiev, vizita e parë në Ukrainë e një zyrtari të lartë amerikan që nga zgjedhja e Presidentit Volodymyr Zelenskiy në muajin prill. Sipas Ambasadës, mysafirët erdhën në Prishtinë për të përforcuar porosinë e Presidentit Trump "për të zënë këtë moment. Ambasada amerikane: Mospezullimi i taksës lëndon miqësinë me SHBA-në 01/03/2019 KOSOVA , KRYESORE Komento Ambasada e SHBA-së përmes një deklarate për medie, tha se delegacioni amerikan erdhi në Kosovë për të përforcuar porosinë e presidentit Trump “për të zënë këtë moment unik dhe për t’u përmbajtur nga veprimet që. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë u bëri thirrje të gjithë udhëheqësve politikë, zyrtarëve të qeverisë, agjencive të sigurisë dhe qytetarëve shqiptarë që të sigurohen që zgjedhjet e 30 qershorit të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe transparente. Lajmi konfirmohet për Abc News nga burimet pranë prokurorive dhe gjykatave, ku ushtrojnë detyrën këta individë, që tashmë janë shpallur non grata nga shteti amerikan. citizens in Bosnia and Herzegovina. Ambasada e Amerikane uron besimtarët myslimanë në Shqipëri (Foto) Publikuar më 11. Ambasada amerikane ne Shqiperi jep njoftimin e rendesishem per studentet shqiptare qe studiojne ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Madje, kohëve të fundit janë përfolur edhe data konkrete për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme. Ambasada Amerikane ka reaguar për protestën e opozitës dhe konfrontimin me forcat e rendit, ndaj të cilëve u hodhën mjete piroteknike. Ambasada Amerikane jep detaje për policët që konfiskuan 99 pistoleta Ambasada Amerikane në Kosovës kanë njoftuar se policët që kanë reaguar dhe hetuar rastin e kontrabandimit me armë, që rezultoi me arrestimin e tre personave dhe konfiskimin e 99 pistoletave, municionit dhe gjëra tjera, kanë pranuar trajnim të sponzoruar nga SHBA-të. Në një njoftim në rrjetet sociale, ambasada u bën thirrje që të kontrollojnë email-in e tyre pasi së shpejti do të marrin një njoftim të rëndësishëm nga KCC. "Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV-2020? Hapi në vazhdim është plotësimi i formularit DS-260, të cilin mund ta gjeni këtu: https://ceac. Statusi i Ambasadës Amerikane: Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret përparimin e bërë nga Shqipëria në luftën e saj kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Ndër të tjera bëhet me dije se aplikantët duhet të zotërojnë mirë gjuhën angleze. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Urgjent Banesë me qira në Arbëri te Ambasada Amerikane 350 Kontakt Emri [email protected] Numri kontaktues 045550554 045550554 Vendndodhja Prishtine / Kosove. Ovo je zvanična internet prezentacija ambasade i konzulata SAD u Srbija. Ambasada amerikane deklaron anullimin e vizave vetëm për 23 gjyqtarë e prokurorë - 02/02/2017 - 3:59 PM 0 Comments Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë përgënjeshtron disa informacione në media sipas të cilave janë refuzuar vizat për 70 prokurorë e gjyqtarë. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Gov Informacion për udhëtimet ndërkombëtare, përfshirë pasaportat dhe vizat, për shtetasit amerikanë dhe të huaj. Informohet se nëse viza amerikane turistike e mëparshme skadon brenda 12 muajve të fundit, atëherë mund të bëhet rinovimi me postë. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka nxjerrë një paralajmërim për qytetarët amerikanë në Shqipëri, lidhur me datën e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit. “Shqipëria, delja e zezë e Ballkanit veçohet nga Maqedonia e Veriut!”. Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë udhëzime të tjera për fituesit e Lotarisë amerikane DV-2020. FOTO/ Ambasada amerikane sapo bëri njoftimin e rëndësishëm për ata që duan vizë E kush nuk ëndërron të vizitojë njëherë Amerikën. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04. Ambasada e SHBA në Beograd: Të zbardhet vrasja e vëllezërve Bytyçi Ambasada amerikane në Beograd, tha të hënën nëpërmjet një komunikate se ndriçimi i vrasjes së tre shtetasve amerikanë 20 vjet më parë është përparësi në marrëdhëniet ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë. Ambasada Amerikane, Tirana, Albania. dhe zhvillon marrëdhënie me Republikën e Shqipërsië nëpërmjet kontaktit me Qeverinë e Shqipërisë, si edhe me bashkësitë e biznesit, të punës, medias, qytetare, akademike, ushtarake, arsimore, të arteve e kulturës, si edhe me popullin në përgjithësi. Ambasada amerikane në Kosovë ka dhuruar disa pajisje për Kompaninë e Komunikimit në vlerë 9. Ambasada amerikane mirëpret raportin për dëbimin e shtetasve turq May 17, 2019 admin 0 Comments Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philipp Kosnett ka mirëpritur raportin e Komisionit Hetimor Parlamentar për dëbimin e gjashtë shtetasve turq. Kjo është e vlefshme vetëm në rastet kur këta shtetas nuk janë dëbuar nga SHBA-të apo nuk kanë të dhëna kriminale. Hyni / Regjistrohuni. 00 ndërsa bëhet me dije se një person ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të kabinës së rojeve të sigurisë të selisë diplomatike amerikane. Mirëpo, ambasada e SHBA-ve në Prishtinë nuk shpreh përkrahje në lidhje me zgjedhjet e parakohshme. Britanska ambasada u Beogradu radi na jačanju i Kontakt. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët, të cilët duan të transferojnë studimet në Amerikë. Nuk u gjend asgjë. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Home Lajme Ambasada amerikane përkrah OJQ-të në Prizren për shkarkimin e drejtorit të akuzuar Ambasada amerikane përkrah OJQ-të në Prizren për shkarkimin e drejtorit të akuzuar. Ambasada e Zvicrës në Shqipëri Ambasada zvicerane përfaqëson interesat e Zvicers në shtet Consular services (issuing of passports, identity cards, civil status changes, registrations) are provided in the Regional Consular Centre Western Balkans Pristina. Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një shans të gjithë mësuesve të anglishtes që janë në kërkim të mundësive të zhvillimit profesional. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në rrjetet sociale, ambasada jep edhe udhëzimet që duhen ndjekur për të aplikuar. citizens in Moldova. (Shënim: Shtetasit e SHBA-së nuk kanë nevojë për vizë amerikane për të udhëtuar, por nëse planifikojnë të udhëtojnë jashtë vendit, mund të kenë nevojë për vizë të. Kur kanë mbetur dhe disa ditë nga afati përfundimtar i aplikimeve, ambasada njofton se data e fundit është 22 nëntori, por nuk nguron të japë dhe disa këshilla. Një 36-vjeçar, që ishte shpallur fitues i 'Llotarisë Amerikane' u zbulua se kishte falsifikuar dokumentin e diplomimit të shkollës së mesme. Ambasada amerikane ben sot nje njoftim te rendesishem per te gjithe shqiptaret qe jane ne kerkim te punes nëpërmjet vizës EB-3 të imigrimit me bazë punësimi në Shtetet e Bashkuara. #PyetAnen”, thuhet në njoftim. Ambasada amerikane në Tiranë, pa vonuar, e ka publikuar fjalimin në rrjetet sociale duke i ftuar të gjithë ta lexojnë të plotë: Të dashur studentë, të dashur anëtarë të Këshillit Rinor, Mirëmëngjes. Pas këtij vendimi, ambasada amerikane ka kundërshtuar përsëri propozim ligjin dhe çdo përpjeke për ndryshimin dhe shfuqizimin e Gjykatës Speciale. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Liviu Librescu, nr. gov/iv” shkruan ambasada në Facebook. “Kur të vini në Ambasadë për intervistën tuaj për vizë, lërini çantat e mëdha në shtëpi. Ambasada e SHBA thekson se sulmi ndaj policisë është jo demokratik dhe i papranueshëm. Edhe pse shqiptarët kanë mbi një muaj kohë për të aplikuar, përsëri interesi nuk mungon në ditën e parë. Përmes një postimi në faqen zyrtare të ambasadës në Facebook bëhet fjalë për caktimin e intervistës për ata që kanë mundur të fitojnë lotarinë. Përmes një postimi në “Facebook”, ambasada shkruan se të gjithë fituesit duhet të kenë akses në e-mail, pasi do u kërkohet që të dërgojnë kopje të dokumenteve. citizens in Bosnia and Herzegovina. Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më të fortë shkon kundër dhunës që është duke u ushtruar nga protestuesit. Rreth 24 orë nga para protestës së tetë të opozitës, Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje shtetasve të saj, që të shmangin zonat ku pritet të zhvillohet ky tubim. Me nje shenim ne faqen e vet ne Facebook, Ambasada Amerikane keshillon te interesuarit te “mos bini pre e këshillave të gabuara apo çmimeve të larta nga. your password. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, tha se. “Për momentin Ambasada e SHBA-ve nuk ka bërë ndonjë ndryshim sa i përket vendit dhe llojit të shërbimeve për viza në Kosovë”, thuhet në përgjigjen e ambasadës. Ambasada shprehet se SHBA është e gatshme të vazhdojë të ndihmojë në Shqipërinë në luftën kundër krimit, por pyet se kush do ta ketë radhën pas Kelmend Balilit. në Tiranë mbron dhe promovon interesat e Sh. Me nje shenim ne faqen e vet ne Facebook, Ambasada Amerikane keshillon te interesuarit te "mos bini pre e këshillave të gabuara apo çmimeve të larta nga. fotokopje, as me email) shoqëruar me fotokopje të pasaportës amerikane të sponsorit apo fotokopje të kartës së rezidentit të përhershëm të ligjshëm dhe dokumentet e taksave siç u shpjegua mё sipёr, si shtesё e Garancisё suaj Financiare I-134. Në Facebook, ambasada informon gjithë të interesuarit se duhet të kontrollojnë buletinin e vizave për t’u njohur me datën e intevistës. Ambasada amerikane njoftoi të enjten se fituesit e lotarisë amerikane do dalin më 15 maj. Ambasada S. Ambasada amerikanë ka bërë të ditur të se qytetarët të cilëve u skadon viza brenda këtij viti, do të mund të përfitojnë nga rinovimi me postë. obeležava 40 godina postojanja. "Për momentin Ambasada e SHBA-ve nuk ka bërë ndonjë ndryshim sa i përket vendit dhe llojit të shërbimeve për viza në Kosovë", thuhet në përgjigjen e ambasadës. Ceremonia e pranim-dorëzimit të pajisjeve "Harris" u organizua në mjediset e kazermës "Adem Jashari" në Prishtinë. Ndër të tjera bëhet me dije se aplikantët duhet të zotërojnë mirë gjuhën angleze. Ambasada është shprehur se pret hetime të plota dhe sundim të ligjit për çështjet kriminale në vend. Ambasada Amerikane jep detaje për policët që konfiskuan 99 pistoleta Ambasada Amerikane në Kosovës kanë njoftuar se policët që kanë reaguar dhe hetuar rastin e kontrabandimit me armë, që rezultoi me arrestimin e tre personave dhe konfiskimin e 99 pistoletave, municionit dhe gjëra tjera, kanë pranuar trajnim të sponzoruar nga SHBA-të. Zyrtarët nga ambasada amerikane kanë thënë se ende nuk ka ndonjë ndryshim rreth çështjes së aplikimit për viza. Rreth 24 orë nga para protestës së tetë të opozitës, Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje shtetasve të saj, që të shmangin zonat ku pritet të zhvillohet ky tubim. #PyetAnen”, thuhet në njoftim. Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcjellë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët në nivelin e parë të studimeve. Ambasada amerikane në Tiranë ka përcjellë sot këshillën e radhës për familjet shqiptare që kërkojnë viza amerikane. Spoljne linkove ka drugim internet prezentacijama ne bi trebalo tumačiti kao potvrdu stavova ili politike privatnosti postavljenih na njima. Minj të ngordhur e krimba, AKU bllokon biznesin e miellit, ja…. Dritarja juaj për të zbuluar aktivitetet e mrekullueshme amerikane në natyrë: lundrim, kampim, ngjitje mali, dhe shumë të tjera. Sipas ambasadës amerikane, personat nën moshën 14-vjeçare dhe mbi 50-vjeç mund të pajisen me vizë në Kosovë. Si do te pyeste Ambasada Amerikane në Tiranë pas rishfaqjes se Tahirit. FOTO/ Trajnimi i veçantë nga Ambasada Amerikane, si të zbuloni modifikimin e makinave nga kontrabandistët! Vlora News 06/04/2019 0 336 Më pak se një minutë. Sipas Ambasadës, mysafirët erdhën në Prishtinë për të përforcuar porosinë e Presidentit Trump "për të zënë këtë moment. Ambasada Amerikane ka reaguar për protestën e opozitës dhe konfrontimin me forcat e rendit, ndaj të cilëve u hodhën mjete piroteknike. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Përmes një postimi në faqen zyrtare në 'Facebook' ambasada kujton që qytetarët të ndjekin kërkesat e vizës, në mënyrë të tillë që mos të rrezikojnë mundësinë për të udhëtuar drejt SHBA. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë sot një tjetër këshillë për të gjithë ata që janë në pritje të intervistës për vizë në SHBA. din Bucureşti se află la următoarea adresă: Ambasada S. “Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. Ambasada Amerikane në Shqipëri ka njoftuar për shtetsait e saj që ndodhen në Shqipëri se duhet të bëjnë kujdes në datën 21 qershor ku pritet të zhvillohet një protestë e madhe. Sektori i Vizave të kësaj faqeje ka informacion vetëm për vizat amerikane për shtetasit e huaj që dëshirojnë të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara. Ambasada e ShBA-ve tregon kur mund të pajisen kosovarët me vizë amerikane në Prishtinë Botapress 8 Korrik - Në përvjetorin e 243-të të Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, më 4 korrik, në Prishtinë u përurua objekti i ambasadës amerikane. #PyetAnen", thuhet në njoftim. Tv Klan Ambasada amerikane njoftim për zgjedhjet e 30 Qershorit. Voltiza Duro – Prej pasdites së djeshme, të gjithë ata që aplikuan për lotarinë amerikane DV 2020 kanë mundësinë të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur fitues për të vijuar ëndrrën drejt tokës së premtuar. Home Lajme Ambasada amerikane përkrah OJQ-të në Prizren për shkarkimin e drejtorit të akuzuar Ambasada amerikane përkrah OJQ-të në Prizren për shkarkimin e drejtorit të akuzuar. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Sipas ambasadës të përzgjedhurit do të njoftohen me një email në lidhje me informacionin që duhet të dërgojnë, sapo çështja të jetë gati për shqyrtim. Home; Per Qira; Per Shitje; Blog; Kontakt. Me nje siperfaqe prej 140m2 ne katin e 3-4, te nje pallati te ri me ashensor, organizohet nga ambienti i dites me ambient gatimi te vecuar nga ai i ndenjes, tualet, depo, dhe ballkon. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Vile e pozicionuar ne vend strategjik, prane ambasades USA. citizens in Romania. Pjesëmarrja u mbështet nga Ambasada amerikane në Podgoricë në partneritet me Komunën e Ulqinit. Edhe pse shqiptarët kanë mbi një muaj kohë për të aplikuar, përsëri interesi nuk mungon në ditën e parë. (Shënim: Shtetasit e SHBA-së nuk kanë nevojë për vizë amerikane për të udhëtuar, por nëse planifikojnë të udhëtojnë jashtë vendit, mund të kenë nevojë për vizë të. Ambasada Amerikane thotë se procesi i vetingut do të sigurojë që të gjithë të jenë të barabartë përpara ligjit, duke e shpjeguar edhe me një video. Dritarja juaj për të zbuluar aktivitetet e mrekullueshme amerikane në natyrë: lundrim, kampim, ngjitje mali, dhe shumë të tjera. “Jeni përzgjedhur për Lotarinë DV2020? Ju duhet të keni akses në emailin tuaj. You can also find garsoniere me qera ne qytet studenti xhemi shehu origjina vendlindja wikipedia apartments for rent tirana albania house for rent tirana albania apartamente me qera 2+1 bosh ne tirane deri ne 20000 leke shpi private me qera ne kamez kodra e diellit big. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. výročí americko-českých vztahů 1918-2018. Minj të ngordhur e krimba, AKU bllokon biznesin e miellit, ja…. Ambasada Amerikane Aktualitet, Të gjitha, Nëse je dashuruar me një qytetar amerikan, ja si mund të përfitosh vizën për të shkuar tek ai. 00 ndërsa bëhet me dije se një person ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të kabinës së rojeve të sigurisë të selisë diplomatike amerikane. Nancy Roberts nga Arizona State Univrsity si Fulbright Specialist. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Zyrtarët nga ambasada amerikane kanë thënë se ende nuk ka ndonjë ndryshim rreth çështjes së aplikimit për viza. Nese studentet u ka mbaruar viza, ata nuk duhet te kryejne te gjithe te udhetim e qe rendon ne ekonomine e tyre. Embassy-Tirana, Tirana, Albania. Përmes një pyetësori, Ambasada ka kërkuar nga qytetarët që të përgjigjen ndershmërisht dhe qartazi në intervistën për vizë turistike, ndërkohë që duhet të shmangin dërgimin e dokumenteve të panevojshme. , Bucureşti B-dul Dr. immigration laws. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, jep një njoftim të rëndësishëm për gjithë ata persona që duan vizë turistike. Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar një video-mesazh, se përse është i rëndësishëm procesi i vetingut në Shqipëri. Sipas lajmërimit të gjithë të përzgjedhurit do të duhet t’i dërgojnë me email të gjitha dokumentet. FOTO/ Ambasada amerikane sapo bëri njoftimin e rëndësishëm për ata që duan vizë E kush nuk ëndërron të vizitojë njëherë Amerikën. Welcome! Log into your account. Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë të interesuarit. Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, që festojnë sot Kurban Bajramin. din Bucureşti se află la următoarea adresă: Ambasada S. Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një shans të gjithë mësuesve të anglishtes që janë në kërkim të mundësive të zhvillimit profesional. Në këtë postim theksohet se me vizat turistike nuk mund të punosh apo studiosh, pasi janë vetëm për udhëtim. Ambasada amerikane thotë se qeveria dhe parlamenti aktual i Shqipërisë janë legjitime dhe të njohura ndërkombëtarisht. Sipas njoftimit të ambasadës duke punuar me kohë të pjesshme dhe duke udhëtuar përreth Shteteve të Bashkuara për tre muaj studentët e universiteteve mësojnë rreth kulturës amerikane. KCC do t'ju kërkojë t'i dërgoni me email kopje të dokumenteve tuaja, thuhet në njoftim. Ambasada amerikane ne Shqiperi jep njoftimin e rendesishem per studentet shqiptare qe studiojne ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për protestën e opozitës së bashkuar, e cila është njoftuar gjatë ditës së nesërme. Nga Vincent W. citizens in Poland. Njoftimi i Ambasadës vendos theksin tek vizat turistike për të gjithë personat që janë të interesuar për të kaluar disa ditë pushimesh në Shtetet e Bashkuara. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. email Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë sot me një tjetër njoftim të rëndësishem për të gjithë ata që duan të aplikojnë për lotarinë amerikane, të çelur vetëm para pak ditësh. Please visit our Global Support Services. Teksa i referohet protestave të kaluara, Ambasada i bën thirrje qytetarëve të shmangin institucionet kryesore të vendit. Populli duhet ta dijë që reforma në drejtësi nëse u miratua me konsensus dhe nëse ka rekomandimin për negociatat e ka nga lufta që unë kam bërë për ta miratuar. Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar në 3 vjetorin e Reformës në Drejtësi, përmes një video ku shpjegon implementimin e saj. Ambasada amerikane në Prishtinë ka dalë me një deklaratë, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Dokumentet e lëshuara nga autoritetet greke (si p. your password. Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar një video-mesazh, se përse është i rëndësishëm procesi i vetingut në Shqipëri. Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Ambasada Amerikane ka shpërndarë në rrjetet sociale një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që kanë fituar lotarinë. Ambasada Amerikane ia tërheq publikisht vërejtjen qeverisë për disa emërime të zyrtarëve 14 maj 2019 - 16:41 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka reaguar Qeverisë së Kosovës për punësimet e personave të pakualifikuar në pozita qeveritare. citizens in Poland. KCC do t'ju kërkojë t'i dërgoni me email kopje të dokumenteve tuaja, thuhet në njoftim. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë sot një tjetër këshillë për të gjithë ata që janë në pritje të intervistës për vizë në SHBA. Per te gjithe ata qe e kane marre tashme pergjigjen dhe jane perzgjedhur si fitues te Lotarise Amerikane, ambasada amerikane ne Tirane ben nje njoftim te rendesishem. Immigration and Nationality Act (INA) provides several categories of nonimmigrant visas for those who want to visit or work temporarily in the United States. Ambasada e SHBA thekson se sulmi ndaj policisë është jo demokratik dhe i papranueshëm. Së bashku ne angazhohemi për një të ardhme prosperuese të Kosovës në familjen e shteteve europiane. Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar të gjithë shqiptarët që janë përzgjedhur fitues me lotarinë, që të kenë akses në emailin e tyre, pasi duhet të dërgojnë dokumentacionin e kërkuar. Moskë, 22 gusht – Moska me përkrahje nga Pekini kërkoi të mbahet seancë e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për shkak të planeve të SHBA-së që të zhvillohen raketa me rreze veprimi të mesëm, konfirmoi zëdhënësja e Ministrisë ruse të Punëve të Jashtme, Marija Zaharova. citizens in Croatia. Ambasada Amerikane ka publikuar ndryshimet që janë bërë për dhënien e vizave turistike dhe aplikimet për bashkime familjare. Me dhome lavanderi -gym. Don’t worry we won’t send you spam or share your email address with anyone. June 18, 2019 admin 0 Comments Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett është shprehur se Ambasada e Amerikës i përkrah vendimet e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt dhe qendrimet e tij ndaj taksës. "Një demonstrim i madh pritet të zhvillohet pranë Zyrës së Kryeministrit të hënën, më 8 korrik 2019, duke filluar rreth orës 20:00. Ambasada Amerikane në Prishtinë ka mbështetur procesin e reformës së kurrikulës të Fakultetit Ekonomik, përmes programit Fulbright, përkatësishtë duke dërguar Prof. Pas këtij vendimi, ambasada amerikane ka kundërshtuar përsëri propozim ligjin dhe çdo përpjeke për ndryshimin dhe shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Shiko hollësitë e njoftimit në website. shum funksionale dhe e thjeshte. Ambasada e Turqisë is a embassy (en), embassy of Turkey (en) located in Tiranë. External links to other web sites should not be interpreted as a confirmation of the views or privacy policies set out therein. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Ky njoftim ka ardhur nga Ambasada Amerikane ditën e sotme. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Me nje shenim ne faqen e vet ne Facebook, Ambasada Amerikane keshillon te interesuarit te "mos bini pre e këshillave të gabuara apo çmimeve të larta nga. Në faqen e vet në FB, ambasada ka postuar një video informuese, në të cilën tërheq vëmendjen për kujdes, lidhur me 5 këshilla të. citizens in Montenegro. Me nje siperfaqe prej 140m2 ne katin e 3-4, te nje pallati te ri me ashensor, organizohet nga ambienti i dites me ambient gatimi te vecuar nga ai i ndenjes, tualet, depo, dhe ballkon. Njoftimi i Ambasadës vendos theksin tek vizat turistike për të gjithë personat që janë të interesuar për të kaluar disa ditë pushimesh në Shtetet e Bashkuara. Teksa i referohet protestave të kaluara, Ambasada i bën thirrje qytetarëve të shmangin institucionet kryesore të vendit. "Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit", shkruan ambasada amerikane në njoftimin e. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada bën me dije se të gjithë të interesuarit për vizë turistike mund të pyesin për të marrë çdo informacion dhe do të marrin çdo përgjigje. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, jep një njoftim të rëndësishëm për gjithë ata persona që duan vizë turistike. Përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në facebook ambasada bën me dije se një person mund të regjistrohet vetëm një herë si aplikant kryesor. citizens in Kosovo. Ambasada e Turqisë - Tiranë on the map. Gjatë ditës së djeshme, punëtorë nga ambasada vizituan Gjeravicën, transmeton Indeksonline. TIRANE Përmes rrjeteve sociale Ambasada Amerikane në Tiranë, njofton të gjithë aplikuesit për vizë turistike në SHBA, të mos presin biletë avioni pa marrë ende vizën. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka shpërndarë një tjetër njoftim të rëndësishëm për të gjithë aplikantët e shpallur fitues të Lotarisë Amerikane. Ambasada amerikane në Turqi është qëlluar me armë mëngjesin e sotëm. Pjesëmarrja u mbështet nga Ambasada amerikane në Podgoricë në partneritet me Komunën e Ulqinit. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Ambasada amerikane ka dalë me një deklaratë për mediat për vendoret e 30 qershorit. Ambasada bën me dije se duhet të sigurohen që me këtë vizë nuk mund të studiosh apo të punosh"Vizat turistike janë për një udhëtim të shkurtër në Shtetet e Bashkuara, me të nuk mund të punosh apo të studiosh. “Jeni i përzgjedhur i programit të Lotarisë DV2019? KCC do t’ju kërkojë t’i dërgoni me email një listë të dokumenteve tuaja. “🇦🇱 | Të premte të […]. It seems we can’t find what you’re looking for. 000 de dolari fundaţiei Mihai Eminescu Trust ca parte a programului special al Departamentului… Ambasadorul Hans Klemm la recepţia de Ziua Independenţei a SUA. Ambasada amerikane bën një njoftim të rëndësishëm në lidhje me lotarinë. Liviu Librescu, nr. Ambasada Amerikane në Prishtinë ka mbështetur procesin e reformës së kurrikulës të Fakultetit Ekonomik, përmes programit Fulbright, përkatësishtë duke dërguar Prof. KCC do t'ju kërkojë t'i dërgoni me email kopje të dokumenteve tuaja. Kosnett: ‘Ambasada Amerikane përkrah vendimet e kryeministrit Haradinaj’ (VIDEO) Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett është shprehur se Ambasada e Amerikës i përkrah vendimet e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt dhe qendrimet e tij ndaj taksës. Nga Ambasada e SHBA-së në Beograd, Daçiqit i është thënë kështu pas shkrimit të tij në monedhën 100 dollarëshe "Kosova është Serbi". Ambasada amerikane: Korrupsioni frenon rritjen ekonomike në Kosovë Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit e Qeverisë së SHBA-ve, përmes një njoftimi për media, ka kërkuar nga Kosova që të vazhdojë të tregojë përparim në luftën kundër korrupsionit në mënyrë që të vazhdojë me marrjen e financimit nga MCC-ja. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. KUALIFIKIMET E KËRKUAR Të gjithë aplikantët duhet të adresojnë secilin kriter të përzgjedhjes të detajuar më poshtë me informata specifike dhe gjithëpërfshirëse që mbështesin secilin artikull. Përmes një postimi në "Facebook", ambasada shkruan se të gjithë fituesit duhet të kenë akses në e-mail, pasi do u kërkohet që të dërgojnë kopje të dokumenteve. Grupi i nxënësve të shkollës së mesme nga Ulqini të udhëhequr nga koreografi i mirënjohur Musa Hoxha morën pjesë në kampin ndërkombëtarë të tolerancës Step Afrika! që u organizua në Kroaci prej 23 deri me 29 prill. “Shqipëria, delja e zezë e Ballkanit veçohet nga Maqedonia e Veriut!”. Ambasada e Zvicrës në Shqipëri Ambasada zvicerane përfaqëson interesat e Zvicers në shtet Consular services (issuing of passports, identity cards, civil status changes, registrations) are provided in the Regional Consular Centre Western Balkans Pristina. Në një njoftim publikuar në faqen zyrtare, ambasada bën me dije pikat kyçe se ku do të zhvillohet protesta, ndësa i sugjeron ata që të shmangin grumbullimet e mëd. Embassy-Tirana, Tirana, Albania. TIRANE Përmes rrjeteve sociale Ambasada Amerikane në Tiranë, njofton të gjithë aplikuesit për vizë turistike në SHBA, të mos presin biletë avioni pa marrë ende vizën. Ambasada S. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Ambasada amerikane në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, që festojnë sot Kurban Bajramin. Ambasada Amerikane në Shqipëri ka njoftuar për shtetsait e saj që ndodhen në Shqipëri se duhet të bëjnë kujdes në datën 21 qershor ku pritet të zhvillohet një protestë e madhe. Përzgjedhja është rastësore përmes një shorti kompjuterik, ndërsa nuk ka asnjë tarifë për t'u paguar. Ambasada Amerikane kërkon një kandidat për pozicionin e Rojes në Zyrën Rajonale të Sigurimit. This video is unavailable. Pavarësisht se protesta paqësore është një shtyllë themelore e demokracisë, ambasada amerikane në Tiranë vlerëson se, "nxitja apo kryerja e veprimeve të dhunshme, përfshirë edhe shkatërrimin e pronës publike, janë të. Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë një tjetër video por kësaj here për mënyrën sesi do të funksionojë Byroja Kombëtare e Hetimit. Ambasada Amerikanë në Tiranë ka bërë një njoftim për ata që kanë aplikuar për vizë amerikane por dhe ata që dëshirojnë të aplikojnë. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Deputeti shqiptar Tom Doshi ka ushtrua dhune ndaj nje gazetari, por mesaduket kjo eshte shuplaka e fundit e nje deputeti kunder fjales se lire. Dua t’ju përgëzoj për punën e jashtëzakonshme që keni bërë për të luftuar korrupsionin në sistemin arsimor. Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) vazhdojnë të mos e ndërrojnë qëndrimin rreth taksës së vendosur ndaj produkteve serbe. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. Skenderbeu. 02/08/2019, 8:34 0. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. Minj të ngordhur e krimba, AKU bllokon biznesin e miellit, ja…. FOTO/ Trajnimi i veçantë nga Ambasada Amerikane, si të zbuloni modifikimin e makinave nga kontrabandistët! Vlora News 06/04/2019 0 336 Më pak se një minutë. 16,155 likes · 2,145 were here. Në njoftim thuhet ekstremistët janë të përqendruar në vendet që frekuentohen nga perëndimorët si mjete të transportit, kafiteri, etj. Ambasada amerikane ka reaguar pas rekomandimit të Komisionit Europian për çeljen e negociatava të Shqipërisë me BE-në. Ambasada Amerikane, Tirana, Albania. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Kosovë. Siç thuhet në reagimin e ambasadës amerikane, Kuvendi ka ndërmarrë një hap të rëndësishëm drejt krijimit të një qeverie të re. Ambasada amerikane ne Shqiperi jep njoftimin e rendesishem per studentet shqiptare qe studiojne ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Ambasada amerikane ka dalë me një deklaratë për mediat për vendoret e 30 qershorit. Ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës ka bërë një tjetër sqarim për të gjithë aplikuesit e Lotarisë Amerikane. Ambasada amerikane në Tiranë ka shpërndarë një tjetër video por kësaj here për mënyrën sesi do të funksionojë Byroja Kombëtare e Hetimit. Ambasada bën me dije se duhet të sigurohen që me këtë vizë nuk mund të studiosh apo të punosh"Vizat turistike janë për një udhëtim të shkurtër në Shtetet e Bashkuara, me të nuk mund të punosh apo të studiosh. Ambasada e SHBA thekson se sulmi ndaj policisë është jo demokratik dhe i papranueshëm. emigrim pershendetje dua te emigroj bashke me gruan e djalin e vogel per ne kanada ka ndonje mundesi per te emigruar apo nuk eshte e mundur faleminderit. Home Aktualitet Viza amerikane për turizëm, Ambasada e SHBA jep sqarime online Viza amerikane për turizëm, Ambasada e SHBA jep sqarime online Ambasada amerikane në Tiranë është treguar e gatshme sot t’u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve shqiptarë për vizat amerikane për turizëm. citizens in Romania. "Nëse jeni një mësues anglishteje në kërkim të mundësive për zhvillim profesional, shikoni Programin E-Teacher për Anglishten Amerikane," - thuhet në njofti. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, jep një njoftim të rëndësishëm për gjithë ata persona që duan vizë turistike. 2017 nga Bleona Metushi Ambasada Amerikane në Tiranë, ka postuar në faqen e saj në “Facebook” një foto ku tregon se statuja e heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut është ngritur edhe në SHBA. Të nderuar vizitorë të webfaqës së Ambasadës së Republikës së Sllovenise në Prishtinë! Mirësevini në webfaqen e Ambasadës së Republikës së Sllovenisë në Prishtinë, ku mund të gjeni informatat për punën e Ambasadës për ceshtje politike, ekonomike, kulturore, shkencore, informatat konsullore dhe lajmet mbi marrëdhëniet bilaterale në mes të Republikës së Kosovës. Ambasada e SHBA ndihmon në zmadhimin e transparencës Fjala e rastit të ambasadores Bërns në ceremoninë e prezantimit të letrave kredenciale Ambasadorja Bërns: "President Pendarovski, jam e nderuar të njihem me ju dhe të paraqes letrat kredenciale. "Për momentin Ambasada e SHBA-ve nuk ka bërë ndonjë ndryshim sa i përket vendit dhe llojit të shërbimeve për viza në Kosovë", thuhet në përgjigjen e ambasadës. Përmes një postimi në faqen zyrtare në "Facebook", ambasada udhëzon fituesit në pritje të procedurave të radhës, që t'u drejtohen Qendrës. Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë më një thirrje për qytetarët e saj, pak para fillimit të protestës së opozitës. Me nje shenim ne faqen e vet ne Facebook, Ambasada Amerikane keshillon te interesuarit te "mos bini pre e këshillave të gabuara apo çmimeve të larta nga. Home Lajme Ambasada amerikane përkrah OJQ-të në Prizren për shkarkimin e drejtorit të akuzuar Ambasada amerikane përkrah OJQ-të në Prizren për shkarkimin e drejtorit të akuzuar. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Ceremonia e pranim-dorëzimit të pajisjeve "Harris" u organizua në mjediset e kazermës "Adem Jashari" në Prishtinë. Ambasada Amerikane ia tërheq publikisht vërejtjen qeverisë për disa emërime të zyrtarëve 14 maj 2019 - 16:41 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, i ka reaguar Qeverisë së Kosovës për punësimet e personave të pakualifikuar në pozita qeveritare. 000 de dolari fundaţiei Mihai Eminescu Trust ca parte a programului special al Departamentului… Ambasadorul Hans Klemm la recepţia de Ziua Independenţei a SUA. Përmes një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’ ambasada kujton që qytetarët të ndjekin kërkesat e vizës, në mënyrë të tillë që mos të rrezikojnë mundësinë për të udhëtuar drejt SHBA. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. Përmes një pyetësori, Ambasada ka kërkuar nga qytetarët që të përgjigjen ndershmërisht dhe qartazi në intervistën për vizë turistike, ndërkohë që duhet të shmangin dërgimin e dokumenteve të panevojshme. Në Prishtinë është bërë përurimi i objektit të ri të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë lëshoi një alarm sigurie për shkak të kërcënimeve të vazhdueshme nga organizatat terroriste dhe individë të inspiruar nga ideologji ekstremiste. Madje, kohëve të fundit janë përfolur edhe data konkrete për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme. Ky njoftim është bërë për shkak të, siç kanë thënë, kërcënimeve të vazhdueshme nga organizatat terroriste dhe individë të inspiruar nga ideologji ekstremiste. Kjo Ambasadë ka thënë se shqiponja kryebardhë është simbol i të dy shteteve, Shqipërisë dhe SHBA-së, ndërsa ka bërë thirrje që kjo specie të ruhet pasi është duke shkuar drejt zhdukjes në Shqipëri. Ambasada Amerikane jep detaje për policët që konfiskuan 99 pistoleta Ambasada Amerikane në Kosovës kanë njoftuar se policët që kanë reaguar dhe hetuar rastin e kontrabandimit me armë, që rezultoi me arrestimin e tre personave dhe konfiskimin e 99 pistoletave, municionit dhe gjëra tjera, kanë pranuar trajnim të sponzoruar nga SHBA-të. "Në videon tonë të fundit, ne ju njohëm me një përmbledhje të reformës në drejtësi. 2017 nga Bleona Metushi Ambasada Amerikane në Tiranë, ka postuar në faqen e saj në “Facebook” një foto ku tregon se statuja e heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut është ngritur edhe në SHBA. Sipas lajmërimit të gjithë të përzgjedhurit do të duhet t’i dërgojnë me email të gjitha dokumentet. Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Kosovë. 02/08/2019, 8:34 0. Ceremonia e pranim-dorëzimit të pajisjeve "Harris" u organizua në mjediset e kazermës "Adem Jashari" në Prishtinë. Ambasada amerikane: Korrupsioni frenon rritjen ekonomike në Kosovë Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit e Qeverisë së SHBA-ve, përmes një njoftimi për media, ka kërkuar nga Kosova që të vazhdojë të tregojë përparim në luftën kundër korrupsionit në mënyrë që të vazhdojë me marrjen e financimit nga MCC-ja. citizens in The Netherlands. Ankandi zhvillohet në adresën https://online-auction. citizens in Romania. Ky dokument nuk ka nevojë të përkthehet. Sektori i Vizave të kësaj faqeje ka informacion vetëm për vizat amerikane për shtetasit e huaj që dëshirojnë të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara. If the refusal letter is marked 214(b), it will generally explain that the applicant does not qualify for a visa at this time under U. Ambasada shkruan se kanë ndryshuar procedurat për dhe se do ju dërgojë email për të gjitha sqarimet. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. citizens in Kosovo. Ambasada Amerikane ka përciellë një lajm shumë të mirë për të gjithë personat që janë të interesuar për të shkuar në SHBA. Ambasada amerikane ka dalë me një deklaratë për mediat për vendoret e 30 qershorit. Unë kam frikë vetëm nga përgjegjësia që kam para popullit në detyrat që unë kam. Ambasada Amerikane kërkon një kandidat për pozicionin e Rojes në Zyrën Rajonale të Sigurimit. Ambasada e Greqisë në Tiranë, Kontakte, Republika e Greqisë - Greqia në Shqipëri. The types of efforts vary and include degree programs, certificates, community programs, and annual events. Per te pare rezultatin nese jeni fitues apo ju duhet te futeni ne faqen www. Localizare şi informaţii de contact. Rreth 24 orë nga para protestës së tetë të opozitës, Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje shtetasve të saj, që të shmangin zonat ku pritet të zhvillohet ky tubim. Ambasada Amerikane përgëzon Kuvendin për miratimin e ligjeve të Agjendës Evropiane 12:21 | 24 Nëntor 2018 Ambasada Amerikane ka vlerësuar lart rolin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e pakos së ligjeve për Agjendën Evropiane të Reformave, respektivisht ligjet që lidhen me reformat në sistemin e drejtësisë. Sipas ambasadës amerikane, personat nën moshën 14-vjeçare dhe mbi 50-vjeç mund të pajisen me vizë në Kosovë. Hyni / Regjistrohuni. Ajo ka këshilluar aplikantët të kontrollojnë statuset në www. Ambasada amerikane në Tiranë, pa vonuar, e ka publikuar fjalimin në rrjetet sociale duke i ftuar të gjithë ta lexojnë të plotë: Të dashur studentë, të dashur anëtarë të Këshillit Rinor, Mirëmëngjes. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada bën me dije se të gjithë të interesuarit për vizë turistike mund të pyesin për të marrë çdo informacion dhe do të marrin çdo përgjigje. Vendimi i gjykatës për të vendosur Saimir Tahirin. Në një njoftim të bërë publik në Facebook, ambasada tregon një nga pikat që kërkohet në formularin e lotarisë, e cila duhet të respektohet nga aplikantët, pika 6, në të cilën ata persona që kanë lindur në Shqipëri. “Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit”, shkruan Ambasada Amerikane në njoftimin e saj në Twitter. citizens in Montenegro. Ambasada thotë se do t’ju kërkohet nga KCC dokumentacioni që do dërgohet vetëm me email. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka nxjerrë një paralajmërim për qytetarët amerikanë në Shqipëri, lidhur me datën e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit. Strona Biura Spraw Konsularnych Departamentu Stanu U. Punimet që do të fitojnë do të shfaqen brenda në Ambasadën Amerikane për një afat kohor të caktuar. Ambasada shkruan në Fb: "Jeni i përzgjedhur i programit të Lotarisë DV2019? KCC do t’ju kërkojë t’i dërgoni me email një listë të dokumenteve tuaja. BEOGRAD – Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić primio je danas u Palati Srbija rvače posle uspeha na Evropskom prvenstvu u Rigi. The mission of the United States Embassy is to advance the interests of the United States, and to serve and protect U. The Frankfurt Consulate is the largest U. Sipas ambasadës amerikane, personat nën moshën 14-vjeçare dhe mbi 50-vjeç mund të pajisen me vizë në Kosovë. Ambasada amerikane në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, tha se do të mbyllet për publikun, për shkak të një “kërcënimi për sigurinë”. your password. Ambasada amerikane në Tiranë në një postim në Facebook, ka lajmërim për të gjithë ata që janë përzgjedhur për Programin e Lotarisë DV2019. Në faqen e vet në FB, ambasada ka postuar një video informuese, në të cilën tërheq vëmendjen për kujdes, lidhur me 5 këshilla të. Per te pare rezultatin nese jeni fitues apo ju duhet te futeni ne faqen www.